Kontrolovaná a řízená detoxikace dle metody MUDr. Josefa Jonáše

Co je cílem této metody a oč se jedná?

Řízená a kontrolovaná detoxikace, známá také jako informační medicína snoubí znalosti Tradiční čínské medicíny (TČM) a moderní technologie. Pomáhá organismu zbavovat se infekčních ložisek a toxinů (jedů) nejen fyzických, ale převážně psychických a díky tomu i k odeznění chronických, často dlouhodobých potíží a nemocí, se kterými si klasická medicína mnohdy neví rady. Hlavním cílem této metody je nalézt příčinu nemoci, nikoliv jen projevy a vyřešit ji. Respektuje pojetí TČM kde vše souvisí se vším. Hledáme vztahy a souvislosti mezi orgány, tkáněmi, emocemi. Neléčíme. Cílem detoxikace je navést imunitní systém tak, aby si tělo pomohlo samo.

K diagnostice používám přístroj SALVIA, který nám na základě měření změny kožního odporu poskytne podrobnou toxickou mapu organismu. Pracuje na principu elektroakupunktury, metoda EAV (Elektroakupunktura dle Dr. Volla) a dokáže testovat několik tisíc konkrétních toxických zátěží v jakémkoliv orgánu a tkáni lidského těla. Díky  SALVII také dokážeme určit vhodnost konkrétních preparátů, potravin, léků, kosmetiky atd. Někdy je potřeba dočasně upravit jídelníček, abychom tělu ulevili a pomohli mu zbavit se metabolických toxinů, které vznikají nedostatečným trávením určitých druhů potravin.

Co jsou toxiny?

Když se zamyslíme nad tím, jaký vzduch dýcháme, jaké jídlo jíme a jakou vodu pijeme, už jen z tohoto výčtu je zřejmé, že toxinům se nevyhne nikdo z nás. Průmyslová, zemědělská, potravinářská a lékařská chemie nás přímo obklíčila. K tomu přičteme velmi časté poruchy trávení (masa, lepku, mléka, cukru), kde v těle vznikají metabolické toxiny a toxické látky vzniklé trávením. Zmíním hektický styl života a stres, kterému se v dnešní době málokdo vyhne. Dále potlačované a jakékoliv nevyjádřené emoce, které mnohdy blokují naše vyléčení a v neposlední řadě bakterie, viry a různé parazity, se kterými náš imunitní systém bojuje od nepaměti. Seznam toxinů a zátěží se nám rozrůstá a mohla bych pokračovat ještě dále.

Toxiny rozdělujeme do několika skupin a nemůžeme říci, že jedna skupina škodí méně než druhá. Jakýkoliv toxin v těle je jed. Toxiny napadají jakoukoliv tkáň (včetně nervové – mozek), čímž narušují rovnováhu a regulační pochody organismu a vzniká nepohoda a nemoc.

Jak fungují preparáty JOALIS?

K odstranění toxických zátěží používáme preparáty Joalis (kapky nebo tabletky). Jsou to přírodní, energo-informační preparáty, které pomáhají imunitnímu systému odstraňovat toxiny z těla přirozenou cestou. Náš imunitní systém nepracuje vždy na maximum. Někdy je zaneprázdněný řešením závažnějších problémů a na ty méně závažné, které nejsou životu nebezpečné, nezbývá prostor. Občas je imunitní systém přímo vyčerpán nebo je jen líný. Nebo toxiny „nevidí“, protože jsou obaleny hlenem, nebo biogenními solemi, látkami tělu vlastními. Dost často má tendence k setrvačnosti – když tělo funguje, tak proč něco měnit? Díky Joalis preparátům se imunita nabudí, do organismu se dostávají informace pro imunitní a nervový systém, ve kterých oblastech organismu a proti čemu mají bojovat a detoxikovat. Následně se spustí samočistící proces. Preparáty nenahrazují léky. Pokud nějaké užíváte, doporučujeme pokračovat v jejich užívání.

Kolik preparátů budu potřebovat?

Je to individuální, záleží na naměřených zátěžích. Při první návštěvě Vám budou doporučeny    2 – 4 preparáty. Při pravidelném užívání vydrží na 1-2 měsíce.

Detoxikační projevy

V případě dodržení postupů a podání správných preparátů ve správném pořadí (důležité!!!) ve většině případech probíhá detoxikace hladce. Může se však stát, že je tělo příliš zatíženo toxiny a detoxikace se projeví formou únavy, horečky nebo bolestí hlavy. Tělo se může začít zbavovat hlenů (všemi tělními otvory). Mohou se objevit vyrážky na kůži, může se dostavit průjem, změna psychiky, náladovost. To je vždy přechodný stav, který odezní do pár dnů. V případě opravdu bouřlivých projevů je potřeba užívání preparátů na dobu dvou týdnů přerušit. Po této pauze se reakce neobjeví žádná. Taktéž je možné neužívat preparáty vnitřně, ale začít je mazat na kůži (břicho, krk, předloktí). V případě malých dětí, vyléčených alkoholiků, epileptiků a schizofreniků je toto doporučovaný způsob užití.

Jak dlouho detoxikovat?

Detoxikací se zbavujeme již vzniklých nemocí a chronických potíží, můžeme ji využít jako prevenci. Detoxikace není otázkou několika dnů, týdnů či měsíců. Měla by se stát životním stylem a procesem na celý život, díky kterému předcházíme nemocem. Stejně jako si pravidelně myjeme ruce, čistíme zuby, jíme a spíme, i detoxikaci bychom měli brát jako samozřejmost.

Každopádně platí pravidlo – jak dlouho nás trápí zdravotní problém, desetinu času z toho potrvá detoxikace (např. nás 3 roky trápí chronický zánět močového měchýře = 3 měsíce budeme detoxikovat).

Pro koho je metoda vhodná?

Metoda je vhodná pro každého, komu není lhostejné jeho zdraví. Pomáháme řešit jakékoliv zdravotní potíže, snad vyjma těžkých duševních poruch, ale i zde se dá hodně ulevit. Metoda se dá využít jako prevence. Snažím se na to jít „od hlavy“, protože jsem si vědoma stresového prostředí, ve kterém většina z nás žije. Pokud by nebylo negativních emocí, nebylo by nemocí :)

 

Čínský pentagram pro názornost toho, jak je vše v těle propojené a vše souvisí se vším. Jakmile máme oslabené srdce, zároveň se oslabují plíce, ty zase mají vliv na játra atd.