Dornova metoda

Dornova metoda je velmi šetrná manuální terapie, jejíž pomocí se klouby a obratle vrací bezpečně na svá původní místa. Šetrná proto, že se vše děje za aktivní účasti klienta, kde jsou klouby a obratle přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy. Zároveň se uvolní energetické blokády a po nápravě může opět energie volně proudit. Celá procedura je bezbolestná, klient by v průběhu ošetření neměl pociťovat žadné nepříjemné pocity.

Dornova metoda ulevuje od různých potíží a bolestí pohybového aparátu. Pomáhá zejména při dlouhodobých bolestech kloubů a zad, vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin (rozdílu si většinou klient není vědom). S tím mohou být spojené problémy s trávením, bolestmi hlavy, nespavostí, psychické problémy a pocity neklidu, vymizením menstruace a problém s otěhotněním a jiné.

Kontraindikace

Ošetření se neprovádí při akutním výhřezu ploténky, po nehodách a akutních úrazech, při akutních zánětech, bezprostředně po operaci, při osteoporóze, při nádorovém onemocnění a v období těhotenství.

Breussova masáž

Dornova metoda se kombinuje s Breussovou masáží. Je to jemná, silně energetická masáž meziobratlových plotének, která je regeneruje a zároveň odstraňuje tělesné, psychické i energetické blokády. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, pouze zdegenerované, které se touto masáží úžasně regenerují.

Breussovou masáží se obratle oddalují od sebe, aby ploténka měla možnost opět nasát vodu. Masáž se provádí třezalkovým olejem, který má silně uvolňující účinky. Dochází k regeneraci meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z oblasti páteře vycházejí do celého těla. Breussova masáž je ideálním doplňkem Dornovy metody. Provádí se vždy před nápravou obratlů. Často se stává, že díky této jemné masáži ani další náprava obratle není nutná.

Protože se při léčení Dornovou metodou uvolňují fyzické i psychické blokády, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.